Bazı yerler vardır ki adeta aşk kokar. İşte bu mekanların başında hiç kuşkusuz Büyükada geliyor. Dış çekim kenarları olarak ön plana çıkan son adreslerden biri olan Büyükada özellikle ilkbahar, sonbahar ve yaz aylarında çok fazla talep görmeye ve gelin ile damat adayları tarafından tercih edilmeye başlanıyor. Özellikle deniz kenarı bir yerde düğün yapıyorsanız kiralayacağınız tekne ile adaya geçebilir ve hem teknede hem de adada harika pozlar çektirerek, düğün mekanınıza da yine deniz yolu ile giderek harika bir giriş yapabilirsiniz.

Konu düğün dış mekan çekimleri olunca hayallerde ve isteklerde sınır tanımak olmaz elbette. Her şey alabildiğince uçsuz ve bucaksız olmalı. Aşk dolu romantizm dolu bir düğün albümü çekimi olsun istiyorsanız o halde Büyükada tercih olarak harika olacaktır. Faytonlarda vereceğiniz pozlarınız ile yaprak dökülen yollarda el ele tutuşmanız ile sahilin hemen kenarında birbirine bakacağınız aşk dolu bakışlarınız bu özel günü daha anlamlı yapacak ve âdete aşkınızın resimlerden görünmesini sağlıyor olacaksınız. Büyükada düğün fotoğraf çekimleri için ön çalışma olması gereken ayrıntıların arasındadır. Özellikle vapur ile gidiş sağlanılacaksa gidiş ve dönüş vapur seferlerinin takibi iyi yapılmalı ve son anda yaşanacak stresler önlenmelidir.

Daha Geniş Zamanlar

Bugün birçok çift düğün fotoğraf çekimini düğün günü yapmak yerine öncesinde ya da sonrasında bir gün ayarlaması yaparak çektirmeyi tercih ediyorlar. Hem kısıtlı zamandan kurtuluyorlar hem de ulaşımı zor olan Büyükada gibi aşk kokan mekanlarda çekimleri için rahatlıkla fırsat tanıyorlar. Dilerseniz sizler ile de düğün günü haricinde bir çalışma yapabilir ve tüm gün istediğiniz en güzel karelerin yakalanması için büyük bir çalışma yaparak, hiç unutulmayacak karelerin çıkmasını sağlayabiliriz. Arzu ederseniz dalgalara karşı koyan masum bir gelin, kayalıklarda oturan aşıklar ya da kalabalığın içinde bile aşklarından başka bir şey görmeyen gelin ve damat. Tüm bunlar hayallerinizden de öte olacak ve sizler ile en güzel düğün karelerine imza atıyor olacağız.

Büyükada’da çekilmiş olan düğün fotoğrafı örneklerini aşağıda görebilirsiniz;