FOTOĞRAF MAKİNELERİMİZ:

Canon 5DMKIII

Çekimlerde kullandığımız ana gövdemizdir. Gelişmiş netleme sistemi nedeniyle en çok kullandığımız kamera olup, şu an dünyadaki çoğu düğün fotoğrafçısının da tercihidir.

 

Canon 5DMKII

İkinci gövde ve aynı zamanda video çekimi için kullanmakta olduğumuz kameramızdır.  Düğün ve klip videolarının çoğunluğunu bu kamera ile gerçekleştiriyoruz.

 

Olympus OM-D EM-5

Yıllar içerisinde oldukça gelişen ve ilerleyen küçük boyutlu aynasıaz fotoğraf makineleri sınıfının en başarılı üyelerinden biridir. Zaman zaman yedek kamera olarak zaman zaman da video çekimleri için kullanmaktayız. Ayrıca çiftlerimizin özel isteği üzerine gittiğimiz nikah ve kokteyl çekimlerinde, dışarıdan fotoğrafçıya müsaade edilmediğinde de, basit ve günlük bir kamera imiş gibi rahat rahat çekim yapabiliyoruz  :)

 

OBJEKTİFLERİMİZ:

Canon 15mm f2.8

Genellikle çekimi renklendirmek adına bir kaç poz almayı ihmal etmediğimiz lensimizdir. Örnekleri yeterince açıklayıcıdır diye düşünmekteyiz :)

Canon 24-70 f2.8 L

Canon fotoğraf makinsi kullanlar tarafından uzun zamandır kullanılmakta olan genel kullanım lensidir.  Biz genellikle geniş açı çekimlerinde ve nikah-düğün-kokteyl çekimlerinde kullanmaktayız.

Sigma 35mm f1.4 Art

Çekimlerimizde en çok kullandığımız, favori lensimizdir. Sınıfında şu an daha iyisi bulunmamakta olup, DSLR sınıfının en güncel lenslerinden biridir.

Canon 135mm f2 L

özellikle portre fotoğrafları çekiminde kullandığımız lensimizdir. Dar bir açı dahilinde, model yahut modelleri arka plandan ayırma konusunda oldukça başarılıdır.

Olympus Zuiko 17mm f1.8

Olympus OM-D EM-5 gövdemiz ile genellikle kullandığımız lenstir. 35mm’lik bir açı sunar. Gövde üzerinde iken yaptığı işin boyutunu pek belli etmez.

Olumpus Zuiko 45mm f1.8

Olympus OM-D EM-5 gövdemiz ile genellikle portre çekimleri için kullandığımız lenstir.

 

IŞIKLARIMIZ:

Godox Wistro AD360

Çekimlerimizde kullandığımız ışık kaynağımızdır. Dış mekan düğün çekimlerinde, nispeten küçük ve pratik boyutlarıyla stüdyo paraflaşı sonuçları almamızı sağlar.

 

Canon 580 EXII

Genellikle nikah-düğün-kokteyl-eğlence anlarında kullandığımız flaşımızdır.