Genellikle çok yakın mevkide oturmayan insanların pek bilmediği, biraz bilenlerin de burayı düğün fotoğrafı mekanı olarak nasıl değerlendirdiğimizi merak ettikleri bir mekandır Validebağ Korusu. O sebeple de bu kısa tanıtım yazısı ile fotoğraf örneklerini yayınlamak istedim.

Validebağ Korusu Adile Sultan Kasrı Düğün Fotoğrafı Dış Mekan Çekimi için hangi yönlerden avantajlıdır?

 

1- Mekanın en önemli özelliği, düzenlenmiş bir park havasında değil de, kendi halinde doğal bir koru olmasıdır. İçinde çok sayıda devrilmiş ağaç, patika yol ve zengin yeşil dokunun bulunmasıdır. Bu doğal örtü içinde rahat edebilmeleri için, gelinlerimizin rahat ayakkabı giymelerini özellikle tavsiye ederim.

 

2- Validebağ Korusu’nun bir diğer önemli özelliği de konumudur. Özellikle İstanbul Anadolu Yakası’nda nikahı yahut düğünü olan çiftler için, nikah yahut düğünle aynı gün dış mekan çekimi talep edildiğinde öncelikle değerlendirilmesi gereken bir mekan olduğunu düşünüyorum.

 

3- Validebağ Korusu’nda düğün fotoğrafı çekimi için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.Aracınızı otoparka bırakıp, koru içerisine giriş yapabilirsiniz.

 

4- Validebağ Korusu, haftasonları dahi genellikle sakindir. Rahatsız edilmeden, sessiz, sakin bir ortamda, fotoğraf çekiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

5- Aşağıda fotoğraflarını göreceğiniz doğal dokunun yanında mekanın bir diğer özelliği de Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi ile aynı konumda yer alması. Bahsettiğim bina, Hababam Sınıfı filmlerinin çekildiği, filmde Çamlıca Lisesi olarak geçen yerdir. İçinde bir odada, küçük bir Hababam Sınıfı müzesi de bulunmakta ancak özensiz ve gelişigüzel yapıldığını belirtmeliyim. Genellikle binanın dış merdivenlerinde de fotoğraf çekip, genelde yeşil doku, orman görüntüsü hakim olan fotoğrafları, mimarî niteliği de olan bir kaç fotoğrafla zenginleştirebiliyoruz. (Bina içerisinde fotoğraf çekimi yapmak için 2016 yılında 300.-TL ücret isteniyordu. Pek tavsiye etmemekle birlikte bilginiz olması için belirttim. İçerisi pek bakımlı değil, ancak yüksek pencere önlerinde ve merdivenlerinde bir kaç fotoğraf çekilebilir.)

 

Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz [email protected] adresine e-posta gönderebilir yahut doğrudan 05336519639’u arayabilirsiniz.

 

Emre Kasap

[email protected]

 

 

Validebağ Korusu ve Adile Sultan Kadrı için örnek fotoğraflarımızı inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Yazının bu kısmı, arama motorlarında sayfanın öne çıkması için eklenmiştir. Okumanıza gerek yoktur :)

.

Validebağ korusu, özellikle sessiz ve sakin olması nedeniyle, gelin ile damatların dış mekan fotoğraf çekimleri için en ideal alanlarından biri oluyor. Özellikle artık çok kabalık olan mekanlardan sıkıldıysanız burada günün her saati daha sakin bir şekilde dış çekim fotoğraflarınız için çalışabilirsiniz.  Üstelik Validebağ Korusunun peyzajlarının da muntazam olması sebebi ile ortaya hoş ve güzel kareler çıkıyor olacak.

Fon olarak doğal bir doku kullanmak isteyenler, özellikle dış mekan çekimini tercih ediyor ve havanın da güzel olması ile birlikte imkan bularak çekimleri için bizler ile çalışıyorlar. Dolayısı ile sizler için ön araştırma yapıyor ve birçok mekan önerisi yapıyoruz. Bu mekanların arasında da yer alan Validebağ Korusu birçok gelin ve damat tarafından beğeni ile karşılanıyor ve çekimler yapılmak üzere sözleşiliyor. Yıllanmış bir ağacın altında vereceğiniz pozlar ile doğanın o güzel esintileri ile çektireceğiniz kareler ve çok daha fazlası burada sizleri bekliyor olacak. Özellikle rahat etmek isteyenler için ideal olarak adlandırdığımız bu mekanda sizler için birbirinden güzel karelere imza atılacak ve sizlerin seçeceği resimler ile en özenli düğün albümünüzün oluşturulup sizlere teslim ediliyor olacaktır.

Sizlerde düğün fotoğraf çekim mekanları arasında mutlaka Validebağ korusunu değerlendiriniz ve hatta dilerseniz ön keşif yaparak bilgi edinebilirsiniz. Günün her saati uygun olacak bu mekan mutlu çiftlerin mutluluklarını daha çok ön plana çıkaracak ve aşk dolu fotoğrafların sizlere sunulmasını sağlıyor olacak.

Ortak bir ruh ile beraber çalışacağımız bu özel günde sizler bizlere güvenecek ve kendinizi rahat bırakarak en güzel aşk dolu resimlerin oluşmasına yardımcı olacaksınız. Aşk kokan, romantizm dolu gelin damat dış çekim fotoğraflarının yanı sıra nişanlı çiftlerin fotoğraf çekimleri için de yine Validebağ korusu tercih edilebilir. Kısaca anıları her daim hatırlatmak ve o an ki duyguları canlı tutmak için bizler ile çalışarak en unutulmaz anıları yaratabilirsiniz.